User rights log

Jump to: navigation, search

This is a log of changes to user rights.

Logs      

 

(newest | oldest) View (newer 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)
  • 13:49, 24 September 2020 Huber (talk | contribs) changed group membership for Bluemlein from (none) to icpadmin
  • 10:55, 6 March 2020 Huber (talk | contribs) changed group membership for Pstaerk from (none) to administrator and bureaucrat
  • 13:52, 3 March 2020 Huber (talk | contribs) changed group membership for Jgrad from (none) to administrator and bureaucrat
  • 17:14, 13 March 2019 Huber (talk | contribs) changed group membership for Huber from bureaucrat, icpadmin and administrator to bureaucrat and administrator
  • 17:08, 13 March 2019 Huber (talk | contribs) changed group membership for Huber from bureaucrat and administrator to bureaucrat, administrator and icpadmin
  • 12:25, 3 December 2018 Huber (talk | contribs) changed group membership for Mkuron from (none) to administrator, bureaucrat and icpadmin
  • 12:25, 3 December 2018 Huber (talk | contribs) changed group membership for Pkreissl from bureaucrat and administrator to bureaucrat, administrator and icpadmin
  • 13:53, 3 August 2018 Huber (talk | contribs) changed group membership for Jgraaf from icpadmin to (none)
  • 13:52, 3 August 2018 Huber (talk | contribs) changed group membership for Lemke from icpadmin to (none)
  • 07:56, 6 October 2017 Huber (talk | contribs) changed group membership for Tobias from administrator to (none) (former member)
  • 07:53, 6 October 2017 Huber (talk | contribs) changed group membership for Arnolda from icpadmin to (none) (former member)
  • 07:53, 6 October 2017 Huber (talk | contribs) changed group membership for Olenz from bureaucrat, icpadmin and administrator to (none) (former member)
  • 07:52, 6 October 2017 Huber (talk | contribs) changed group membership for Dschwoerer from bureaucrat, administrator and widget editor to (none) (former)
  • 07:46, 6 October 2017 Huber (talk | contribs) changed group membership for Fuhlig from (none) to icpadmin (successor jens stuff)
  • 12:39, 18 August 2015 Kai (talk | contribs) changed group membership for Kai from bureaucrat, icpadmin and administrator to bureaucrat and administrator
  • 12:38, 18 August 2015 Kai (talk | contribs) changed group membership for Kai from bureaucrat and administrator to bureaucrat, administrator and icpadmin
  • 08:56, 18 August 2015 Kai (talk | contribs) changed group membership for Kai from bureaucrat, icpadmin and administrator to bureaucrat and administrator
  • 08:52, 18 August 2015 Kai (talk | contribs) changed group membership for Kai from bureaucrat and administrator to bureaucrat, administrator and icpadmin
  • 08:48, 18 August 2015 Kai (talk | contribs) changed group membership for Jgraaf from (none) to icpadmin (Group leader)
  • 14:14, 9 December 2014 Dschwoerer (talk | contribs) changed group membership for Dschwoerer from bureaucrat, icpadmin, administrator (Semantic MediaWiki), administrator and widget editor to bureaucrat, administrator and widget editor
  • 13:57, 9 December 2014 Dschwoerer (talk | contribs) changed group membership for Dschwoerer from bureaucrat, administrator and widget editor to bureaucrat, administrator, widget editor, icpadmin and administrator (Semantic MediaWiki)
  • 15:17, 25 September 2014 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Dschwoerer from administrator to administrator, bureaucrat and widget editor
  • 15:17, 25 September 2014 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Konrad from (none) to administrator, bureaucrat and widget editor (Promotion)
  • 09:09, 27 August 2014 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Mkreidler from (none) to icpadmin
  • 15:13, 19 November 2013 Huber (talk | contribs) changed group membership for Pkreissl from (none) to administrator and bureaucrat
  • 13:27, 25 September 2013 Huber (talk | contribs) changed group membership for Kai from (none) to administrator and bureaucrat
  • 09:48, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Jschmidt from (none) to readonly
  • 09:47, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Cdan from (none) to readonly
  • 09:47, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Bordin from (none) to readonly
  • 09:47, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Alexey from (none) to readonly
  • 09:46, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Aaron from (none) to readonly
  • 09:41, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for ICPUser from icpuser to icpuser and readonly
  • 09:31, 1 August 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for ICPUser from (none) to icpuser (revoke edit rights)
  • 10:36, 14 June 2013 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Dschwoerer from (none) to administrator (mediawiki programming)
  • 09:10, 3 July 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Smiatek from (none) to icpadmin
  • 09:10, 3 July 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Mfyta from (none) to icpadmin
  • 11:27, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Arnolda from (none) to icpadmin
  • 10:01, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Lemke from (none) to icpadmin
  • 10:00, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Patzelt from (none) to icpadmin
  • 10:00, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Arnold from (none) to icpadmin
  • 10:00, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Holm from (none) to icpadmin
  • 08:43, 7 May 2012 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Olenz from bureaucrat and administrator to bureaucrat, administrator and icpadmin
  • 10:00, 21 September 2011 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Hecht from bureaucrat and administrator to (none)
  • 10:00, 21 September 2011 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Arnolda from bureaucrat and administrator to (none)
  • 10:00, 21 September 2011 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Gribova from bureaucrat and administrator to (none)
  • 09:59, 21 September 2011 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Dommert from bureaucrat and administrator to (none)
  • 09:59, 21 September 2011 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Cwagner from bureaucrat and administrator to (none)
  • 11:23, 23 July 2010 Olenz (talk | contribs) changed group membership for Arnolda from (none) to administrator and bureaucrat
  • 11:45, 5 February 2010 Huber (talk | contribs) changed group membership for Tobias from (none) to administrator
  • 15:59, 10 March 2009 Huber (talk | contribs) changed group membership for Hecht from (none) to administrator and bureaucrat
(newest | oldest) View (newer 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)